Logo RPWiK Tychy S.A.
Logo RPWiK Tychy S.A.

Bądź EKO! Pij wodę prosto z kranu!

Dodano:

Bądź EKO! Pij wodę prosto z kranu!

Robi się coraz cieplej. To oznacza, że bardziej niż zwykle trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu wody w organizmie. Zaleca się, by wypijać dwa litry płynów dziennie. Aby zapobiec odwodnieniu organizmu należy pić przede wszystkim napoje bogate w składniki mineralne takie jak: kranówka, woda mineralna, napar z ziół, herbaty owocowe, czy rozcieńczone soki warzywne lub owocowe. Podczas tegorocznych wakacji „Wodociągi Tyskie”, po raz kolejny, zachęcają do praktykowania nawyku picia wody prosto z kranu, którą można nosić np. w bidonach. RPWiK Tychy S.A. czyli właśnie „Wodociągi Tyskie”, zgodnie z filozofią blisko natury, przypominają o tym, że każdy z nas może zatroszczyć się o środowisko naturalne, wykorzystując najbardziej ekologiczne rozwiązania!

Wybierz tyską kranówkę

Woda prosto z kranu jest źródłem cennych, dla ludzkiego zdrowia, składników mineralnych. Jest bogata m.in. w wapń, magnez, sód i potas. Z racji tego, iż wszystkie te związki występują w wodzie w formie zjonizowanej, są bardzo dobrze wchłaniane i przyswajane przez organizm. Dobrze nawodniony organizm lepiej radzi sobie w walce z wirusami i bakteriami. Dzięki wodzie szybciej usuwane są z organizmu toksyny, które przyśpieszają proces starzenia się komórek. Odwodnienie źle wpływa nie tylko na nasze samopoczucie – może powodować bowiem np. bóle głowy, brak energii czy senność, ale też na stan skóry, włosów i paznokci.

Tyska kranówka jest przede wszystkim zdrowa i bezpieczna z uwagi na jakość. Wybór tej kranówki wpisuje się również w działania ekologiczne, które w dzisiejszych czasach są tak bardzo potrzebne zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym. Wybierając kranówkę, rezygnujemy z plastiku. Problem z nadmierną ilością tego tworzywa jest jednym z największych wyzwań dzisiejszego świata. Po co zatem dorzucać kolejną cegiełkę do budowania wysypisk śmieci pełnych plastiku, skoro można być „eko”, wybierając jednocześnie rozwiązanie, które w znaczny sposób może odciąży domowy budżet.

Postaw na tanią wodę

Woda, która płynie w kranie, jest nieporównywalnie tańsza od wody butelkowanej. Standardowa cena butelki wody niegazowanej (1,5 litra) w sklepie, to blisko dwa złote. Ta sama ilość tyskiej kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz. To z kolei oznacza, że za cenę jeden butelki wody można mieć ok. 375 litrów czystej, zdrowej i bezpiecznej jakościowo kranówki.

Picie wody prosto z kranu jest ważne nie tylko w trakcie upalnych, wakacyjnych dni. Nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zdrowia każdego dnia, nawet wtedy, gdy pozornie nie odczuwa się pragnienia. Kranówkę, zatem, najlepiej pić małymi łykami, przez cały dzień, aby najbardziej efektywnie nawadniać organizm. Dla orzeźwienia smaku można dodać do niej plasterki cytryny, ogórka lub listki mięty. Efekt smakowy murowany!

Untitled-1-05.jpg

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń