Detekcja helem – nowa usługa detekcji RPWiK Tychy S.A.

Logo Wodociagi Tyskie
logo-wodociagityskie_ok2-mobile_nomargin_ok.svg

Detekcja helem – nowa usługa detekcji RPWiK Tychy S.A.

Dynamika rozwoju technologii w branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce stale rośnie. Poszukiwane są coraz to nowsze i doskonalsze rozwiązania, które mogą znacząco wpłynąć na jakość usług związanych z dostarczaniem wody. Jednym z najważniejszych zakresów działań związanych z dostawą wody, jest diagnostyka sieci wodociągowej. Teraz może się ona odbywać także z wykorzystaniem helu! To innowacyjna metoda, którą jako pierwsze w Polsce, opracowało i wdrożyło w branży wodociągowej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach S.A.

Technika polega na wtłaczaniu gazu do czynnego wodociągu. Gaz, pojawiając się na powierzchni gruntu, lokalizuje nieszczelność w przewodzie. Próba szczelności helem daje możliwość precyzyjnego odnalezienia miejsca wycieku oraz pomiaru jego wielkości, na każdym rurociągu, niezależnie od materiału z jakiego jest wykonany. Nadmienić wypada, że stosowana dzisiaj powszechnie metoda akustyczna, sprawdza się jedynie w przypadku rurociągów stalowych.

Kontakt:

Adam Kabus

a.kabus@rpwik.tychy.pl

tel.667-031-102

Zapraszamy do współpracy!!

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń