Logo RPWiK Tychy S.A.
Logo RPWiK Tychy S.A.

Dlaczego warto pić tyską kranówkę?

Dodano:

„Dzień Dziecka” to doskonała okazja, aby przypomnieć najmłodszym mieszkańcom Tychów o zaletach wody, która płynie w kranach ich domów. Mycie zębów, prysznic, robienie herbaty – wszędzie tam pojawia się właśnie kranówka. Tyska woda towarzyszy dzieciakom praktycznie każdego dnia. Ale czy najmłodsi wiedzą o niej wystarczająco dużo? Na wszelki wypadek mamy dla nich kilka istotnych informacji, które przekonają do picia tyskiej wody prosto z jej źródła, czyli z kranu.

1. Jest zdrowa i czysta

Służby sanitarne „Tyskich Wodociągów” cały czas czuwają nad tym, aby do domów trafiała tylko woda najwyższej jakości. Dlatego też regularnie badają kranówkę i kontrolują, czy nie dostały się do niej jakiekolwiek zanieczyszczenia. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą być pewni, że do ich domów trafia czysta i zdrowa woda.

2. Dobrze smakuje

Woda dostarczana w takiej naturalnej postaci nie musi być przegotowywana a będąc schłodzoną smakuje wybornie.

3. Jest tania

Woda, która płynie z kranu jest nieporównywalnie tańsza od tej, którą można kupić w sklepie. Półtora litra wody niegazowanej kupowanej w sklepie to koszt ok. 2 zł. Tymczasem, taka sama ilość tyskiej kranówki kosztuje mniej niż grosz.

4. Nie generuje plastiku

Wybierając tyską wodę wykazuje się dbałością o środowisko. Kranówka nie ma bowiem plastikowego opakowania, nakrętki ani etykiety. To świadomy i ekologiczny wybór, który ma ogromny, pozytywny wpływ na całą naszą planetę.

rpwik-grafiki-fb-dzien-dziecka-1200x600-1.png

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń