Krótka lekcja o wodzie– lekcja 1

Logo Wodociagi Tyskie
logo-wodociagityskie_ok2-mobile_nomargin_ok.svg

Krótka lekcja o wodzie– lekcja 1

Dodano:

 „Tyskie Wodociągi” już od dłuższego czasu uczą najmłodszych mieszkańców miasta, czym jest woda i jak należy o nią dbać. Jeszcze do niedawna naszą wiedzę przekazywaliśmy m.in. na imprezach plenerowych, warsztatach edukacyjnych i spotkaniach w siedzibie firmy. Niestety pandemia spowodowała zawieszenie dwóch projektów prowadzonych przez „Tyskie Wodociągi”. Pierwszy dotyczył konkursu plastycznego związanego z zaprojektowaniem przez uczniów szkół podstawowych – „Wodnej Rodziny”, drugi projekt zorganizowany przy wsparciu, polegał na bezpłatnym zamontowaniu, na okres 4 miesięcy, dystrybutorów wody w zgłoszonych do akcji szkołach z terenu obsługiwanego przez RPWiK Tychy S.A. a następnie na możliwości najmu, już bezpośrednio przez szkołę, takich dystrybutorów na preferencyjnych warunkach. Mamy nadzieję, że powyższe projekty będą mogły być kontynuowane w bezpiecznym w przyszłości okresie.

Mimo wszystko jednak chcemy kontynuować nasze edukacyjne akcje, i dlatego przygotowaliśmy dla uczniów tyskich szkół, ale nie tylko dla nich, bo przecież temat wody dotyczy wszystkich, serię „Krótkich lekcji o wodzie”, które będziemy publikować na naszej stronie internetowej,  i portalach społecznościowych. Będą to ciekawostki, przydatne informacje, ale także krzyżówki i zagadki dotyczące wody, a także tyskiej kranówki, z której codziennie korzystamy.

Chcemy, aby odbiorcy naszej wody byli świadomi tego, skąd bierze się woda i jaką drogę pokonuje, aby z wodociągów dostać się do tyskich domów. Chcemy w nich również zaszczepić ekologiczne podejście do wody, które wyrobi nawyk oszczędzania kranówki przy codziennych domowych czynnościach. Zapraszamy Was zatem na pierwszą lekcję i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zobaczyć się na żywo.

Krótka lekcja o wodzie

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń