Krótka lekcja o wodzie– lekcja 6

Logo Wodociagi Tyskie
logo-wodociagityskie_ok2-mobile_nomargin_ok.svg

Krótka lekcja o wodzie– lekcja 6

Dodano:

W dzisiejszej lekcji o wodzie mamy dla Was garść informacji odnośnie wykorzystania tego cennego surowca. Na co zużywamy najwięcej wody w ciągu dnia?

Przeciętny Europejczyk czyli tak naprawdę każdy z nas, zużywa ok. 144 litry wody każdego dnia. To tyle, ile mieści się w 96 półtoralitrowych butelkach ustawionych obok siebie. Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu dnia wypijamy tylko jedną taką butelkę wody, ta liczba może działać na wyobraźnię. Co
w takim razie dzieje się z pozostałą ilością ? Na co zużywamy blisko 143 litry wody?

Przede wszystkim na kąpiel. Średniej długości prysznic to zużycie wody na poziomie od 50 do 70 litrów. Mimo, że ta liczba wydaje się być ogromna, prysznic jest dużo lepszym rozwiązaniem niż kąpiel w wannie. Zużycie wody przy wypełnionej po brzegi wannie może sięgać aż 150 litrów wody dziennie. Do tego dochodzi mycie zębów – 20 litrów dziennie, spłukiwanie wody w toalecie – 5-12 litrów dziennie, czy zwyczajne, doraźne dbanie o higienę, czyli częste mycie rąk.

Krótka lekcja o wodzie

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń