Perła Paprocan kolejny raz z tyską kranówką

Logo Wodociagi Tyskie
logo-wodociagityskie_ok2-mobile_nomargin_ok.svg

Perła Paprocan kolejny raz z tyską kranówką

Dodano:

Wczoraj, tj, 19 marca odbyła się XXXVII edycja biegu Perła Paprocan, której wiernie towarzyszyliśmy, podając biegaczom naszą kranówkę. Na trasie wokół jeziora rywalizowało  1112  biegaczy i miłośników nordic walking. 

 

Dla biegaczy bieg ten stał się „tradycyjnie obowiązkowym” wydarzeniem otwierającym wiosenny sezon zmagań sportowo-rekreacyjnych. 

 

Bieg Perła Paprocan to swoiste połączenie profesjonalnych zawodów z amatorskim biegiem na dowolnym dystansie. Zawodnicy przebiegali poszczególne okrążenia dookoła jeziora po wytyczonej pętli o długości 7 km i mogli poprzestać na takim dystansie lub pokonać jego dowolną wielokrotność – aż po dystans maratonu, co oznaczało zaliczenie sześciu pętli. Ten ostatni dystans był równoznaczny z pokonaniem „królewskiego” dystansu.

 

Wodociągi tyskie kibicowały wszystkim uczestnikom, w szczególności ich drużynie, która corocznie wytrwale startuje w zawodach o najwyższą stawkę. Jesteśmy dumni, że mamy okazję współuczestniczyć w organizacji tak wspaniałej imprezy, zyskującej coraz szerszą grupę uczestników. Gratulacje dla wszystkich!!!

 

Do zobaczenia w kolejnej edycji Perły Paprocan zaplanowanej w tym roku na 22 października.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń