(Tekst jednolity – przyjęty uchwałą Rady Nadzorczej nr 8/VI/2018 z dnia 28.08.2018 roku – po zmianach zatwierdzonych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w dniu 8 luty 2018 roku, wpisanych do akt rejestrowych Postanowieniem Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy KRS z dnia 21.03.2018 roku).
Tychy, lipiec 2018 rok
Spółka powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach w trybie art. 3 ust 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz. U. z 2002 r. nr 171, poz. 1397 ze zm.).
Spółka została utworzona na czas nieoznaczony.
Do Spółki stosuje się przepisy ustawy z dnia 15 września 2000 r.-Kodeks spółek handlowych (Dz. U. nr 94, poz. 1037, ze zm.), ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 2011 r. nr 45 poz. 236) oraz postanowienia niniejszego Statutu.
Przedmiotem działalności Spółki jest:
Kapitały własne Spółki pokryte zostają funduszem założycielskim, funduszem przedsiębiorstwa i niepodzielonym wynikiem finansowym za okres działalności przed komercjalizacją przedsiębiorstwa państwowego, o którym mowa w § 3.
Akcje imienne serii A nie mogą być zamieniane na akcje na okaziciela, do czasu zbycia tych akcji osobom trzecim lub ich wprowadzenia do publicznego obrotu.
Spółka może nabywać akcje własne w przypadkach przewidzianych postanowieniami art. 362 § 1 Kodeksu spółek handlowych.
Kapitał zakładowy może być obniżony na zasadach przewidzianych w postanowieniach art. 455-458 Kodeksu spółek handlowych.
Kapitał zapasowy Spółki podwyższa się na zasadach przewidzianych w art. 396 Kodeksu spółek handlowych.
Akcje Spółki są zbywalne.
Organami Spółki są:
Ustalenie zasad i wysokości wynagrodzenia członków Zarządu następuje z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.
Rada Nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością Spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności.
Walne Zgromadzenia odbywają się w siedzibie Spółki, a w uzasadnionych przypadkach również w innym miejscu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Walne Zgromadzenia otwiera Przewodniczący lub Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, a w razie nieobecności tych osób – Prezes Zarządu, albo osoba wyznaczona przez Zarząd.
Walne Zgromadzenie może zarządzić przerwę w obradach większością dwóch trzecich głosów. Łącznie przerwy nie mogą trwać dłużej niż trzydzieści dni.
Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje corocznie Zarząd. Powinno ono odbyć się w terminie sześciu miesięcy po upływie roku obrotowego.
Wnioski w sprawach wskazanych w § 52, powinny być wnoszone wraz z uzasadnieniem i pisemną opinią Rady Nadzorczej. Opinii Rady Nadzorczej nie wymagają wnioski dotyczące członków Rady Nadzorczej, w szczególności w sprawach, o których mowa w § 52 ust. 1 pkt 2, ust. 2 pkt 1 Statutu Spółki.
Zmiana przedmiotu działalności Spółki może nastąpić bez obowiązku wykupu akcji, z zachowaniem wymogów określonych w art. 417 § 4 Kodeksu spółek handlowych.
Księgowość Spółki jest prowadzona zgodnie z przepisami o rachunkowości.
Zarząd Spółki jest obowiązany:
Uwaga!
Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera
Masz pytania? Zadzwoń