Logo RPWiK Tychy S.A.
Logo RPWiK Tychy S.A.

Informacja

Dodano:

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Tychy S.A informuje uprzejmie swoich Odbiorców, że od dnia 04.05.2022r. rozpoczęło, podawanie wody przygotowywanej przez SUW „Ziemowit” do miejskiej sieci wodociągowej na terenie Miasta Lędziny (za wyjątkiem rejonu Górki, Goławiec).

Zmianie uległa twardość ogólna wody, na którą wpływają głównie sole wapnia i magnezu występujące w niej w sposób naturalny. Fakt ten może uwidaczniać się, po pewnym czasie eksploatacji, białym nalotem na urządzeniach grzewczych (np. czajniki), czy armaturze sanitarnej.

Osad ten nie oznacza jednak, że woda jest niewłaściwej jakości. Świadczy to, wyłącznie, o zwiększonej zawartości węglanu wapnia i magnezu, które to wytrącane są podczas procesu podgrzewania wody.

Taka obecność wapnia i magnezu w wodzie nie zagraża w żaden sposób zdrowiu człowieka.

Szczegółowe dane dotyczące jakości wody dostarczanej przez Przedsiębiorstwo dostępne na stronie internetowej RPWiK Tychy S.A. :
•  https://rpwik.tychy.pl/jakosc-wody-gmina-ledziny/
•  https://rpwik.tychy.pl/twardosc-wody/

Z poważaniem
Zarząd RPWiK Tychy S.A.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń