Logo RPWiK Tychy S.A.
Logo RPWiK Tychy S.A.

Informacja – Lędziny

Dodano:

W dniu 09.06.2022r. odbyło się spotkanie Zarządu RPWiK Tychy S.A. z przedstawicielami Rady Miasta Lędziny, gdzie Zarząd RPWiK Tychy S.A.  zaproponował  koncepcję dostawy wody do sieci miejskiej, będącej wynikiem mieszania wody głębinowej z SUW Ziemowit oraz wody dostarczanej przez GPW w Katowicach.

Celem powyższego rozwiązania byłoby uzyskanie twardości wody na poziomie ok. 270 mg/l CaCO3 (woda średnio twarda). Podobną twardość uzyskuje się w wyniku mieszania twardej wody głębinowej (ze studni głębinowych), z wodą z ujęcia powierzchniowego (zbiornik Dziećkowice) dla miejscowości Imielin oraz Chełm Śląski.

Realizacja tej propozycji wymagałaby jednak przeprowadzenia niewielkiej inwestycji na sieci wodociągowej miasta, w ramach „Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych”, którą musiałaby zaakceptować Rada Miasta Lędziny. Należałoby bowiem spiąć wodociągi w celu mieszania wody.

Powyższą propozycję RPWiK Tychy S.A. przedstawi oficjalnie Radzie Miasta do rozważenia.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

'Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera

Masz pytania? Zadzwoń